blog statisticswebsite tracking

Ad hoc چیست ؟

شبکه ی Ad Hoc چیست ؟

نام این شبکه از واژه Ad-Hoc که ریشه ای لاتین دارد و به معنای ” کاربرد اختصاصی ” ست گرفته شده( AD hoc Network)

زمانی از شبکه های Ad-Hoc استفاده می کنیم که امکان استفاده از انواع شبکه دیگری وجود ندارد . در واقع زمانی که زیرساختی قابل دسترس نیست ، ایجاد و احداث زیرساخت غیرعملی بوده و همچنین مقرون به صرفه نباشد، استفاده از Ad-hoc  مفید است.

ادهاک

این شبکه ها اصولا برای یک منظورخاص به وجود می آیند ودرواقع نوعی ازشبکه های بیسیم هستند که نود های آن متحرک می باشند.. دریک Ad-hoc خبری اززیرساخت های ثابت همچون مراکزسوئیچینگ وتقویت کننده ها نیست  .

موارد استفاده از شبکه ی Ad hoc

تا به امروز این شبکه در مواردی چون ، ارتباطات نظامی، توانایی باقی‌ماندن در میدان منازعه. شبکه تاکسی رانی، اتاق‌های ملاقات،

میادین یا ورزشگاه‌های ورزشی، قایق‌ها، هواپیماهای کوچک، کنفرانس‌ها جلسات، عملکردهای فوری، عملیات جستجو و نجات . موقعیت‌های امدادی برای حادثه‌های بد و فوری  برای

بدست آوردن اطلاعات در حوادث بد و غیرمترقبه مانند وقوع بلایای طبیعی چون سیل و طوفان و زلزله. در محیط‌های علمی و تحقیقاتی در برخی از مناطق که دانشمندان برای نخستین بار اقدام به بررسی می‌کنند، به علت عدم وجود زیرساختار، شبکه ادهاک بسیار مفید می‌باشد.

شبکه های ad Hoc موبایل

شبکه‌های ادهاک موبایل در واقع آینده شبکه‌های بی سیم می‌باشند به دلیل اینکه آن‌ها ارزان، ساده، انعطاف‌پذیر و استفاده آسانی دارند. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که شبکه‌ها در آن پیوسته تغییر می‌کنند و توپولوژی خودشان را برای اتصال نودهای جدید تغییر می‌دهند به همین دلیل ما به سمت این شبکه‌ها می‌رویم. علی‌رغم مشکلات امنیتی که دارند کاربردهای زیادی دارند در واقع روز به روز بر کارآیی آن‌ها افزوده شده و از قیمتشان کاسته می‌شود به همین دلیل در بازار طرفداران زیادی دارند.

 

متن بالا یک جمع آوری از  ((( توسینسو –  سایبر پلیس( مهدی هادی تهرانی) و  ویکی پدیا فارسی )))   می باشد.

AHMADKHANI

تخفیف ویژه
کارمندان
X